KontU:n 60v juhlakilpailu; Pika

Pikakilpailu, LOPPUTULOKSET
28.02.2016

Miehet - 10,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 39 LOUKKAANHUHTA Mikko Kauhajoen Karhu 0 1 27.16,8 0,0
2 42 KÄRMENIEMI Tommi Lemin Eskot 2 0 28.40,5 1.23,7
3 40 LEHTOMAA Henri Ahveniston Ampumahiihtäjä 1 2 29.18,5 2.01,7
4 38 KEKKONEN Ville Kontiolahden Urheilijat 0 2 29.21,7 2.04,9
5 41 KOIVUNEN Mikael Ahveniston Ampumahiihtäjä 2 3 30.16,3 2.59,5
6 44 MUSTONEN Joni Kontiolahden Urheilijat 3 3 31.07,7 3.50,9
7 43 SOININEN Ville Iisalmen Visa 2 3 32.13,8 4.57,0

Naiset - 7,5 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 50 MINKKINEN Suvi Joutsan Pommi 0 1 24.26,1 0,0
2 49 LEHTONEN Venla Imatran Urheilijat 2 1 25.57,2 1.31,1
3 48 PÖYSTI Maiju Hollolan Urheilijat-46 2 1 30.26,2 6.00,1
DNS 47 TALVITIE Tiia-Maria Jalasjärven Jalas 0,0

Pojat 13 - 3,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 8 HEIKKINEN Arttu Puijon Hiihtoseura 0 1 11.26,6 0,0
2 9 PITKÄNEN Oskari Puijon Hiihtoseura 0 0 13.05,0 1.38,4
3 3 NAUMANEN Eemi Puijon Hiihtoseura 0 0 13.05,2 1.38,6
4 6 MYYRY Markus Kontiolahden Urheilijat 2 1 14.53,1 3.26,5
5 4 KONTTURI Mikael Kontiolahden Urheilijat 2 2 14.58,9 3.32,3
6 5 VIINISALO Tuukka Kontiolahden Urheilijat 2 4 16.59,7 5.33,1
DNS 7 MATILAINEN Markus Tuusulan Voima-veikot 0,0

Pojat 15 - 4,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 15 KARVINEN Ville-Valtteri Kontiolahden Urheilijat 2 1 16.37,9 0,0
2 12 HEIKKINEN Henri Puijon Hiihtoseura 4 1 17.04,7 26,8
3 13 MYLLER Roope Kontiolahden Urheilijat 0 2 18.01,8 1.23,9
4 14 KURKINEN Oskari Kontiolahden Urheilijat 4 3 19.49,3 3.11,4

Miehet 17 - 6,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 33 KOLEHMAINEN Santeri Soisalon Ampumahiihtäjät 0 3 20.25,2 0,0
2 31 LOIKKANEN Akseli Puijon Hiihtoseura 1 2 22.12,5 1.47,3
3 32 HAKALA Eelis Kontiolahden Urheilijat 0 3 23.54,9 3.29,7

Miehet 19 - 7.5 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

DNS 37 LEHTINEN Antti Kymin Koskenpojat 0,0

Miehet 21 - 10,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 46 KEKKONEN Samu Kontiolahden Urheilijat 0 2 31.18,4 0,0

Miehet 40 - 6,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 72 SAASTAMOINEN Pasi Halikon Hakoniskat 1 2 23.06,7 0,0
2 73 SIIMESTÖ Sami Kontiolahden Urheilijat 2 2 25.10,5 2.03,8

Miehet 45 - 6,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 71 KOPPONEN Mika Puijon Hiihtoseura 2 3 28.28,8 0,0

Miehet 50 - 6,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 70 HEIKKINEN Jarmo Oripään Urheilijat 0 0 22.23,7 0,0
2 69 SAVOLAINEN Esa Puijon Hiihtoseura 1 2 22.36,0 12,3

Miehet 55 - 6,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 67 TIKKA Jarmo Lahden Hiihtoseura 0 1 24.43,8 0,0
2 66 JESKANEN Markku Kontiolahden Urheilijat 3 3 25.26,6 42,8
3 68 KIISKINEN Tapio Kontiolahden Urheilijat 2 4 26.59,3 2.15,5

Miehet 60 - 5.0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 65 TURUNEN Pekka Kontiolahden Urheilijat 1 3 19.50,6 0,0
2 63 JUNTUNEN Hannu Kainuun Ärjy 3 2 19.52,7 2,1
3 64 HÄRKÖNEN Arto Kainuun Ärjy 3 3 20.21,6 31,0

Miehet 65 - 4,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 62 KAINULAINEN Matti Kontiolahden Urheilijat 2 2 19.58,7 0,0

Miehet 70 - 4,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 59 SIIMESTÖ Mauri Kontiolahden Urheilijat 3 1 19.50,2 0,0
2 60 MULTALA Antti Höytiäisen Urheilijat 1 4 21.04,7 1.14,5
3 61 HYVÄRINEN Esko Kontiolahden Urheilijat 5 2 24.27,9 4.37,7
DNS 58 X x 0,0

Tytöt 11 - 2,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 2 HÄMÄLÄINEN Inka Kontiolahden Urheilijat 1 1 11.07,0 0,0
2 1 HURSKAINEN Saga Kontiolahden Urheilijat 2 3 13.50,4 2.43,4

Tytöt 13 - 3,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 11 TAKAPURO Riina Kontiolahden Urheilijat 2 2 15.52,8 0,0
2 10 HAKALA Ansa Kontiolahden Urheilijat 1 3 16.36,4 43,6

Tytöt 15 - 4,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 19 KERÄNEN Kaisa Ahveniston Ampumahiihtäjä 0 2 15.59,4 0,0
2 18 LOIKKANEN Aino Puijon Hiihtoseura 2 1 17.10,6 1.11,2
3 17 VARMA Karissa Puijon Hiihtoseura 2 2 17.59,3 1.59,9
4 16 PELTONIEMI Pinja Kontiolahden Urheilijat 0 2 18.03,4 2.04,0
5 21 HALONEN Ella Kontiolahden Urheilijat 2 3 21.00,1 5.00,7
DNS 20 ÄRVÄS Johanna Enon Kisa-pojat 0,0

Naiset 17 - 5,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 25 KERÄNEN Maija Ahveniston Ampumahiihtäjä 0 0 18.24,3 0,0
2 30 LUKKARINEN Nenna Kontiolahden Urheilijat 0 1 19.35,1 1.10,8
3 27 SÄDE Emma Kontiolahden Urheilijat 2 2 20.57,6 2.33,3
4 29 SILVASTI Meeri Kontiolahden Urheilijat 0 5 21.21,3 2.57,0
5 26 VIRTANEN Annina Ounasvaaran Hiihtoseura 2 3 22.11,6 3.47,3
DNS 28 LAAKKONEN Johanna Puijon Hiihtoseura 0,0

Naiset 19 - 6,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 34 SORSA Riina Enon Kisa-pojat 1 0 23.47,7 0,0
2 36 SÄDE Santra Kontiolahden Urheilijat 4 1 24.05,2 17,5
3 35 LESKINEN Krista Tuusulan Voima-veikot 3 2 29.11,2 5.23,5

Naiset 21 - 7,5 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 51 FORSSTRÖM Hanne Leppävirran Viri 0 1 34.05,3 0,0

Naiset 35 - 5,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

DNS 52 SEPPÄNEN Tanja Puijon Hiihtoseura 0,0

Naiset 50 - 4,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 53 SAVOLAINEN Päivi Puijon Hiihtoseura 3 4 20.53,9 0,0

Naiset 55 - 3,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 56 KOIVUSELKÄ Päivi Kontiolahden Urheilijat 2 5 19.32,4 0,0
2 55 SOININEN Ulla Höytiäisen Urheilijat 1 3 19.41,2 8,8
DNS 54 HYTTINEN Sointu Höytiäisen Urheilijat 0,0

Naiset 60 - 3,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 57 LEPPÄNEN Rauni Kontiolahden Urheilijat 2 2 21.16,8 0,0

Kontiolahden Urheilijat ry.