70. Pohjois-Karjalan Maakuntaviesti

Kontiolahti 24.1.2016 klo 11:00

TULOKSET A-Sarja

  Sij Nro     Nimi                                 Osuus  Osuus          Aika
                                                   Aika   Sij
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  1    JOENSUU-1                                                  1.19.13,0
	     1        Hämäläinen Vili                      17.45,1 ( 2) 
	     2        Torvinen Petra                        9.38,7 ( 2) 
	     3        Makkonen Timo                         9.01,7 ( 1) 
	     4        Talonen Maarit                       10.02,3 ( 4) 
	     5        Hakala Eelis                          8.48,3 ( 4) 
	     6        Karkkulainen Laura                    8.36,7 ( 3) 
	     7        Varis Kari                           15.20,2 ( 1) 
  2  4    LIPERI-1                                                   1.20.05,3
	     1        Gröhn Tuukka                         18.07,6 ( 5) 
	     2        Niiranen Krista                       9.15,0 ( 1) 
	     3        Piiroinen Jesse                       9.05,7 ( 2) 
	     4        Hulkko Pinja                          9.38,8 ( 3) 
	     5        Toivola Olli                          8.17,0 ( 1) 
	     6        Pykäläinen Johanna                    8.58,2 ( 4) 
	     7        Ratilainen Jouni                     16.43,0 ( 5) 
  3  2    LIEKSA-1                                                   1.20.51,7
	     1        Piiparinen Aki-Petteri               18.47,6 ( 8) 
	     2        Piminäinen Päivi                      9.59,3 ( 4) 
	     3        Saastamoinen Rauno                    9.25,7 ( 4) 
	     4        Kuronen Jonna                         9.08,8 ( 1) 
	     5        Saastamoinen Aapo                     8.34,3 ( 2) 
	     6        Tolonen Jenni                         8.22,4 ( 1) 
	     7        Väänänen Eppu                        16.33,6 ( 4) 
  4  3    KITEE-1                                                    1.21.24,3
	     1        Happonen Ville                       17.36,0 ( 1) 
	     2        Karjalainen Heidi                    10.44,1 ( 6) 
	     3        Vanhanen Konsta                      10.06,2 ( 7) 
	     4        Karppanen Minerva                     9.25,5 ( 2) 
	     5        Ikonen Riku                           9.00,5 ( 6) 
	     6        Reponen Perttu                        8.28,3 ( 2) 
	     7        Karppanen Miro                       16.03,7 ( 3) 
  5  5    JOENSUU-2                                                  1.23.21,8
	     1        Kähkönen Joonas                      17.52,1 ( 3) 
	     2        Kukkonen Elina                       10.09,2 ( 5) 
	     3        Kontkanen Markku                      9.21,5 ( 3) 
	     4        Könönen Karla                        11.49,8 ( 6) 
	     5        Surakka Tomi                          8.37,7 ( 3) 
	     6        Sorsa Riina                           9.42,0 ( 7) 
	     7        Mustonen Joni                        15.49,5 ( 2) 
  6  8    LIPERI-2                                                   1.24.33,3
	     1        Roivas Karri                         18.38,5 ( 6) 
	     2        Saastamoinen Ilona                    9.55,5 ( 3) 
	     3        Kasanen Markus                       10.00,9 ( 6) 
	     4        Haapala Aija                         10.26,7 ( 5) 
	     5        Roivas Jouni                          8.51,2 ( 5) 
	     6        Pakarinen Paavo                       9.16,3 ( 5) 
	     7        Niiranen Arto                        17.24,2 ( 7) 
  7  7    JOENSUU-3                                                  1.31.33,1
	     1        Leppänen Johannes                    17.59,4 ( 4) 
	     2        Laamanen Aino                        12.05,2 ( 8) 
	     3        Surakka Seeti                        10.17,7 ( 8) 
	     4        Juntunen Marikki                     14.28,9 ( 9)
	     5        Juutinen Arto                         9.31,0 ( 7) 
	     6        Silvasti Meeri                        9.46,7 ( 8) 
	     7        Lehtomaa Henri                       17.24,2 ( 7) 
  8  6    KITEE-2                                                    1.31.42,6
	     1        Hakulinen Anssi                      18.46,7 ( 7) 
	     2        Tiainen Minna                        11.07,4 ( 7) 
	     3        Lonkanen Timo                        10.35,5 ( 9) 
	     4        Huuho Janna                          12.45,5 ( 8) 
	     5        Tavi Eemeli                          10.13,8 ( 9) 
	     6        Putkonen Toni                        11.24,6 ( 9) 
	     7        Hakulinen Janne                      16.49,1 ( 6) 
  9  9    LIPERI-3                                                   1.36.53,3
	     1        Luostarinen Onni                     21.42,7 ( 9) 
	     2        Lukkarinen Johanna                   13.17,1 ( 9) 
	     3        Niiranen Ari                          9.53,6 ( 5) 
	     4        Luostarinen Siiri                    12.00,9 ( 7) 
	     5        Pakarinen Juha                        9.36,3 ( 8) 
	     6        Holopainen Maija                      9.38,6 ( 6) 
	     7        Tolvanen Jyrki                       20.44,1 ( 9) 
 
 
 

Osuuksien tulokset A-sarja



1. JOSEK - 1. Osuus - Miehet 6 km (P)

 Myl 6km osajat P
  Sij Nro  Nimi                   Seura                Aika       Ero
 ----------------------------------------------------------------------------
   1 (  3) Ville Happonen         KITEE-1              17.36,0        0,0
   2 (  1) Vili Hämäläinen        JOENSUU-1            17.45,1       +9,1
   3 (  5) Joonas Kähkönen        JOENSUU-2            17.52,1      +16,1
   4 (  7) Johannes Leppänen      JOENSUU-3            17.59,4      +23,4
   5 (  4) Tuukka Gröhn           LIPERI-1             18.07,6      +31,6
   6 (  8) Karri Roivas           LIPERI-2             18.38,5    +1.02,5
   7 (  6) Anssi Hakulinen        KITEE-2              18.46,7    +1.10,7
   8 (  2) Aki-Petteri Piiparinen LIEKSA-1             18.47,6    +1.11,6
   9 (  9) Onni Luostarinen       LIPERI-3             21.42,7    +4.06,7

Karelia Expert - 2.Osuus - Naiset 3 km (P)

 Nyl 3 km osajat P
  Sij Nro  Nimi                   Seura                Aika       Ero
 ----------------------------------------------------------------------------
   1 (  4) Krista Niiranen        LIPERI-1              9.15,0        0,0
   2 (  1) Petra Torvinen         JOENSUU-1             9.38,7      +23,7
   3 (  8) Ilona Saastamoinen     LIPERI-2              9.55,5      +40,5
   4 (  2) Päivi Piminäinen       LIEKSA-1              9.59,3      +44,3
   5 (  5) Elina Kukkonen         JOENSUU-2            10.09,2      +54,2
   6 (  3) Heidi Karjalainen      KITEE-1              10.44,1    +1.29,1
   7 (  6) Minna Tiainen          KITEE-2              11.07,4    +1.52,4
   8 (  7) Aino Laamanen          JOENSUU-3            12.05,2    +2.50,2
   9 (  9) Johanna Lukkarinen     LIPERI-3             13.17,1    +4.02,1

PKO - 3.Osuus - Miehet 16 3 km (M50) (P)

 M16[M50] 3 km osajat P
  Sij Nro  Nimi                   Seura                Aika       Ero
 ----------------------------------------------------------------------------
   1 (  1) Timo Makkonen          JOENSUU-1             9.01,7        0,0
   2 (  4) Jesse Piiroinen        LIPERI-1              9.05,7       +4,0
   3 (  5) Markku Kontkanen       JOENSUU-2             9.21,5      +19,8
   4 (  2) Rauno Saastamoinen     LIEKSA-1              9.25,7      +24,0
   5 (  9) Ari Niiranen           LIPERI-3              9.53,6      +51,9
   6 (  8) Markus Kasanen         LIPERI-2             10.00,9      +59,2
   7 (  3) Konsta Vanhanen        KITEE-1              10.06,2    +1.04,5
   8 (  7) Seeti Surakka          JOENSUU-3            10.17,7    +1.16,0
   9 (  6) Timo Lonkanen          KITEE-2              10.35,5    +1.33,8
 

Raktsto E Reijonen - 4.Osuus - Naiset 16 3 km (N40) (V)

 N16[N40] 3km osajat V
  Sij Nro  Nimi                   Seura                Aika       Ero
 ----------------------------------------------------------------------------
   1 (  2) Jonna Kuronen          LIEKSA-1              9.08,8        0,0
   2 (  3) Minerva Karppanen      KITEE-1               9.25,5      +16,7
   3 (  4) Pinja Hulkko           LIPERI-1              9.38,8      +30,0
   4 (  1) Maarit Talonen         JOENSUU-1            10.02,3      +53,5
   5 (  8) Aija Haapala           LIPERI-2             10.26,7    +1.17,9
   6 (  5) Karla Könönen          JOENSUU-2            11.49,8    +2.41,0
   7 (  9) Siiri Luostarinen      LIPERI-3             12.00,9    +2.52,1
   8 (  6) Janna Huuho            KITEE-2              12.45,5    +3.36,7
   9 (  7) Marikki Juntunen       JOENSUU-3            14.28,9    +5.20,1
 
 

Kuljetus ja Kuormaus Judin - 5.Osuus - Miehet 18 3 km (M40) (V)

 M18[M40] 3km osajat V
  Sij Nro  Nimi                   Seura                Aika       Ero
 ----------------------------------------------------------------------------
   1 (  4) Olli Toivola           LIPERI-1              8.17,0        0,0
   2 (  2) Aapo Saastamoinen      LIEKSA-1              8.34,3      +17,3
   3 (  5) Tomi Surakka           JOENSUU-2             8.37,7      +20,7
   4 (  1) Eelis Hakala           JOENSUU-1             8.48,3      +31,3
   5 (  8) Jouni Roivas           LIPERI-2              8.51,2      +34,2
   6 (  3) Riku Ikonen            KITEE-1               9.00,5      +43,5
   7 (  7) Arto Juutinen          JOENSUU-3             9.31,0    +1.14,0
   8 (  9) Juha Pakarinen         LIPERI-3              9.36,3    +1.19,3
   9 (  6) Eemeli Tavi            KITEE-2              10.13,8    +1.56,8
 

Kontiolahden kunta - 6.Osuus - Miehet 14 3 km (Nyl)(V)

 M14[Nyl] 3 km osajat V
  Sij Nro  Nimi                   Seura                Aika       Ero
 ----------------------------------------------------------------------------
   1 (  2) Jenni Tolonen          LIEKSA-1              8.22,4        0,0
   2 (  3) Perttu Reponen         KITEE-1               8.28,3       +5,9
   3 (  1) Laura Karkkulainen     JOENSUU-1             8.36,7      +14,3
   4 (  4) Johanna Pykäläinen     LIPERI-1              8.58,2      +35,8
   5 (  8) Paavo Pakarinen        LIPERI-2              9.16,3      +53,9
   6 (  9) Maija Holopainen       LIPERI-3              9.38,6    +1.16,2
   7 (  5) Riina Sorsa            JOENSUU-2             9.42,0    +1.19,6
   8 (  7) Meeri Silvasti         JOENSUU-3             9.46,7    +1.24,3
   9 (  6) Toni Putkonen          KITEE-2              11.24,6    +3.02,2
 

Enon Erä ja Urheilu - 7.Osuus Miehet 6 km (V)

 Myl 6km osajat V
  Sij Nro  Nimi                   Seura                Aika       Ero
 ----------------------------------------------------------------------------
   1 (  1) Kari Varis             JOENSUU-1            15.20,2        0,0
   2 (  5) Joni Mustonen          JOENSUU-2            15.49,5      +29,3
   3 (  3) Miro Karppanen         KITEE-1              16.03,7      +43,5
   4 (  2) Eppu Väänänen          LIEKSA-1             16.33,6    +1.13,4
   5 (  4) Jouni Ratilainen       LIPERI-1             16.43,0    +1.22,8
   6 (  6) Janne Hakulinen        KITEE-2              16.49,1    +1.28,9
   7 (  8) Arto Niiranen          LIPERI-2             17.24,2    +2.04,0
   7 (  7) Henri Lehtomaa         JOENSUU-3            17.24,2    +2.04,0
   9 (  9) Jyrki Tolvanen         LIPERI-3             20.44,1    +5.23,9
 





Tulospalvelu; KontU . . 24.1.2016 klo 13.30