Ampumahiihdon kansalliset 2018

Normaalikilpailu, LOPPUTULOKSET
18.02.2018

Miehet - 20,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 46 PELTONIEMI Lauri Saloisten Reipas 0 1 0 1 1.00.00,3 0,0
2 53 JARVA Olli Imatran Urheilijat 2 2 0 3 1.02.12,9 2.12,6
3 52 RITVANIEMI Jari Ahveniston Ampumahiihtäjä 2 3 2 4 1.10.32,6 10.32,3
DNS 45 HAKALA Matti Ahveniston Ampumahiihtäjä 0,0
DNS 47 LOUKKAANHUHTA Mikko Kauhajoen Karhu 0,0
DNS 48 SORMUNEN Vili Sumiaisten Kunto 0,0
DNS 50 TOIVANEN Ahti Kontiolahden Urheilijat 0,0
DNS 51 KOIVUNEN Mikael Kontiolahden Urheilijat 0,0
DNS 54 RUUSUNEN Otto Ahveniston Ampumahiihtäjä 0,0
DNF 49 HUHTALA Teemu Kontiolahden Urheilijat 0 4 0,0

Naiset - 15,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 37 KINNUNEN Nastassia Kontiolahden Urheilijat 0 1 0 1 53.12,6 0,0
2 39 PYKÄLÄINEN Johannna Kontiolahden Urheilijat 1 2 0 3 59.30,5 6.17,9
3 38 MARKKANEN Sanna Leppävirran Viri 2 2 1 2 1.02.18,8 9.06,2
DNS 34 HOLOPAINEN Mira Lahden Hiihtoseura 0,0
DNS 36 TALVITIE Tiia-Maria Jalasjärven Jalas 0,0
DNF 35 SIRVIÖ Iida Sotkamon Jymy 1 0 0,0

Pojat 11 - 3,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 82 HURSKAINEN Onni Kontiolahden Urheilijat 4 4 21.53,5 0,0

Pojat 13 - 4,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 83 JUNKKARINEN Eerik Soisalon Ampumahiihtäjät 0 0 1 15.45,3 0,0
2 84 KLEMETTINEN Jimi Soisalon Ampumahiihtäjät 1 0 0 16.22,6 37,3
3 85 VIINISALO Tuukka Kontiolahden Urheilijat 0 2 1 18.51,4 3.06,1
DNS 86 ARSTILA Eino Kontiolahden Urheilijat 0,0

Pojat 15 - 6,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 98 MATILAINEN Markus Tuusulan Voima-veikot 0 1 2 22.16,8 0,0
2 97 KONTTURI Mikael Kontiolahden Urheilijat 3 2 2 25.49,0 3.32,2
DNS 96 MYYRY Markus Kontiolahden Urheilijat 0,0

Miehet 17 - 8,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 75 MULARI Roope Kontiolahden Urheilijat 1 2 2 2 46.17,0 29,8
2 76 MYLLER Roope Kontiolahden Urheilijat 3 4 1 4 46.44,8 57,6
DSQ 74 KURKINEN Oskari Kontiolahden Urheilijat 1 2 3 2 45.47,2 0,0

Miehet 19 - 12.5 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 20 KOLEHMAINEN Santeri Soisalon Ampumahiihtäjät 1 1 0 1 39.38,1 0,0
2 21 JORONEN Sameli Seinäjoen Hiihtoseura 1 3 0 1 40.04,7 26,6
3 24 INVENIUS Otto Soisalon Ampumahiihtäjät 2 1 1 2 41.16,9 1.38,8
4 15 KARVINEN Otto-Eemil Kontiolahden Urheilijat 0 3 1 2 41.39,6 2.01,5
5 23 KUUTTINEN Patrik Närpes Kraft Biathlon 1 3 0 2 42.13,5 2.35,4
6 18 KALLIOMÄKI Saku Kauhajoen Karhu 1 0 3 2 42.19,0 2.40,9
7 17 PANTTILA Santtu Kauhajoen Karhu 1 2 1 2 42.43,6 3.05,5
8 12 STEVANDER Pyry Seinäjoen Hiihtoseura 2 1 1 3 43.26,0 3.47,9
9 19 JOKELA Roope Oulun Hiihtoseura 1 3 1 1 43.48,3 4.10,2
10 22 ERKKILÄ Elias Saloisten Reipas 3 1 0 2 43.53,9 4.15,8
DNS 13 KELLONIEMI Sampo Tuusulan Voima-veikot 0,0
DNS 16 KUITTINEN Anssi Soisalon Ampumahiihtäjät 0,0
DNF 14 HÖKKÄ Juho Oulun Hiihtoseura 1 2 3 3 0,0

Miehet 21 - 15,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 40 ERKKILÄ Aapo Saloisten Reipas 1 1 0 0 46.32,3 0,0
2 42 HARJULA Tuomas Tuusulan Voima-veikot 0 2 1 2 48.44,2 2.11,9
3 43 NEVORUEV Kirill Imatran Urheilijat 2 2 2 1 54.36,7 8.04,4
DNS 41 INVENIUS Tuukka Soisalon Ampumahiihtäjät 0,0

Miehet 40 - 10,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 56 ANTTONEN Jari Kainuun Ärjy 0 2 1 1 37.22,4 0,0
2 55 SIIMESTÖ Sami Kontiolahden Urheilijat 2 0 2 1 43.10,2 5.47,8

Miehet 45 - 10,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 57 SAASTAMOINEN Pasi Halikon Hakoniskat 1 3 1 3 44.19,1 0,0

Miehet 50 - 10,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 58 LAINE Ari-Pekka Tuusulan Voima-veikot 0 0 0 1 35.07,0 0,0

Miehet 55 - 10,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 60 HÄRKÖNEN Ahti Puolangan Ryhti 0 0 0 0 37.02,2 0,0
DNS 61 TIKKA Jarmo Puijon Hiihtoseura 0,0

Miehet 60 - 8,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 62 KETTUNEN Esko Hollolan Urheilijat -46 0 1 2 1 31.45,2 0,0

Miehet 65 - 6,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 65 JUNTUNEN Hannu Kainuun Ärjy 1 1 3 0 30.24,4 0,0
2 63 TURUNEN Pekka Kontiolahden Urheilijat 2 2 4 1 34.50,6 4.26,2
3 66 KAINULAINEN Matti Kontiolahden Urheilijat 1 3 3 1 34.59,4 4.35,0
4 64 HÄRKÖNEN Arto Kainuun Ärjy 1 2 1 3 35.24,6 5.00,2

Miehet 70 - 6,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

DNS 67 SIIMESTÖ Mauri Kontiolahden Urheilijat 0,0
DNS 68 HYVÄRINEN Esko Kontiolahden Urheilijat 0,0

Tytöt 13 - 4,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 92 PALSINAJÄRVI Melia Kontiolahden Urheilijat 0 0 1 16.26,6 0,0
2 88 HÄMÄLÄINEN Inka Kontiolahden Urheilijat 1 1 1 17.05,9 39,3
3 95 HURSKAINEN Saga Kontiolahden Urheilijat 0 0 0 17.34,5 1.07,9
4 91 PYYKÖNEN Pihla Kontiolahden Urheilijat 1 0 1 18.50,6 2.24,0
5 94 NEVALAINEN Mette Kontiolahden Urheilijat 1 1 2 20.39,8 4.13,2
6 93 LEHTONEN Aura Kontiolahden Urheilijat 2 1 1 21.58,4 5.31,8
7 89 TURUNEN Menni Kontiolahden Urheilijat 1 2 1 22.49,1 6.22,5
8 90 LAUKKANEN Inka Kontiolahden Urheilijat 4 2 2 23.51,3 7.24,7
9 87 KIISKINEN Kiira Kontiolahden Urheilijat 2 1 2 24.21,6 7.55,0

Tytöt 15 - 6,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 100 HAKALA Ansa Kontiolahden Urheilijat 0 2 1 25.00,8 0,0
2 99 ILVONEN Josefina Kontiolahden Urheilijat 1 1 1 26.36,4 1.35,6
3 101 NEVALAINEN Mila Kontiolahden Urheilijat 2 3 3 34.05,5 9.04,7

Naiset 17 - 7,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 80 VEIJALAINEN Aino Kontiolahden Urheilijat 0 2 0 2 33.19,7 0,0
2 79 HALONEN Ella Kontiolahden Urheilijat 2 1 2 4 41.13,3 7.53,6
DNS 78 ÄRVÄS Johanna Enon Kisa-pojat 0,0
DNS 81 KUITTINEN Essi Soisalon Ampumahiihtäjät 0,0

Naiset 19 - 10,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 7 NIKKINEN Heidi Kouvolan Hiihtoseura 0 1 0 0 35.29,0 0,0
2 5 KERÄNEN Kaisa Ahveniston Ampumahiihtäjä 0 0 1 0 36.40,3 1.11,3
3 6 KERÄNEN Maija Ahveniston Ampumahiihtäjä 0 1 2 2 40.31,5 5.02,5
4 9 SELLERS Anna Can 2 3 1 2 44.05,3 8.36,3
DNS 2 OIKKONEN Sanni Ounasvaaran Hiihtoseura 0,0
DNS 3 KERÄNEN Jenni Ahveniston Ampumahiihtäjä 0,0
DNS 4 ISOJÄRVI Johanna Ounasvaaran Hiihtoseura 0,0
DNS 8 TUKIA Laura Imatran Urheilijat 0,0
DNF 1 KUKONLEHTO Hilda Ahveniston Ampumahiihtäjä 2 0 2 0,0
DNF 10 NAUKKARINEN Sara Kontiolahden Urheilijat 0 3 0,0

Naiset 21 - 12,5 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 32 LAHDELMA Saana Mikkelin Hiihtäjät 0 0 1 0 43.15,3 0,0
2 30 SORSA Riina Enon Kisa-pojat 1 0 1 0 47.31,6 4.16,3
3 26 KUUTTINEN Heidi Närpes Kraft Biathlon 1 0 1 3 47.55,2 4.39,9
4 27 JORONEN Sofia Seinäjoen Hiihtoseura 2 0 1 0 48.33,0 5.17,7
5 29 HEINIKAINEN Elsa Mikkelin Hiihtäjät 0 1 1 0 49.05,5 5.50,2
DNS 25 SÄDE Santra Kontiolahden Urheilijat 0,0
DNS 28 FELLMAN Jenny If Åland 0,0
DNS 31 LUOKKALA Maiju Lemin Eskot 0,0

Naiset 35 - 8,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

DNS 69 SEPPÄNEN Tanja Puijon Hiihtoseura 0,0

Naiset 40 - 6,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 71 HYYTIÄINEN Tuula Mikkelin Hiihtäjät 1 2 0 1 33.04,6 0,0

Naiset 55 - 6,0 km

Sija Nro Nimi Seura Sakot Aika Ero

1 72 SOININEN Ulla Höytiäisen Urheilijat 0 2 3 3 43.03,5 0,0
DNS 73 LEPPÄNEN Rauni Kontiolahden Urheilijat 0,0

Kontiolahden Urheilijat ry.