ampumahiihto ja hiihto

Ampumahiihto- ja hiihtokilpailut

HUOM! Menneiden kilpailuiden tulokset ovat sivun alaosassa.

Kausi 2018/2019 (alustava ohjelma)

Ampumahiihdon kansainvälinen GP-kilpailu marraskuu 2018

Maastohiihdon kansainväliset FIS-hiihdot marraskuu 2018

Pelastushenkilöstön SM 14.-15.3.2019

Ampumahiihdon kansainväliset Masters-kilpailut maaliskuu 2019

Kausi 2017/2018

Kesän 2018 osalta päivitykset tehdään myöhemmin.


Kausi 2017/2018, Tulokset

Ampumahiihdon SM 31.3.-2.4.2018 (yleiset +nuorten sarjat)

Lauantai 31.3.

Sunnuntai 1.4.

Maanantai 2.4.

Ampumahiihdon kansainväliset Masters-kilpailut 22.-25.3.2018

Pohjois-Karjalan iltahiihtosarja 14.3.2018

Ampumahiihdon maailmancup 6.–11.3.2018

Ampumahiihdon kansalliset 17.-18.2.2018

Valjakkohiihdon ja yhdistetyn SM-kisat 27.-28.1.2018

Maastohiihdon kansainväliset FIS-hiihdot 25.-26.11.2017

Ampumahiihdon kansainvälinen GP-kilpailu 18.-19.11.2017


Kausi 2016/2017, Tulokset

Rulla-ampumahiihdon SM-kilpailut 16.-17.9.2017

Maastohiihdon SM-kilpailut 31.3.-2.4.2017

Ampumahiihdon kansainväliset Masters-kilpailut 16.-19.3.2017

Ampumahiihdon maailmancup 6.–12.3.2017

Ampumahiihdon IBU-cup 2.3.–5.3.2017

Ampumahiihdon kansalliset 11.-12.2.2017

Maastohiihdon kansalliset kilpailut 21.1.2017

Iltahiihtosarja

Maastohiihdon kansainväliset FIS-hiihdot 26.-27.11.2016

Ampumahiihdon kansainvälinen GP-kilpailu 19.-20.11.2016


Kausi 2015/2016, Tulokset

24SKI 25.–26.3.2016

KLL:n Pohjois-Karjalan piirin hiihtomestaruuskilpailut 22.3.2016

Ampumahiihdon kansainvälinen Masters-kilpailu 16.–20.3.2016

Ampumahiihdon kansalliset 28.2.2016 (pika)

Maastohiihdon kansalliset 27.2.2016

Maastohiihdon hiihtoliiga 28.1.2016

Maakuntaviesti 24.1.2016

Ampumahiihdon kansalliset 19.-20.12.2015

Maastohiihdon hiihtoliiga 17.12.2015

Maastohiihdon FIS-kilpailu 28.-29.11.2015

Ampumahiihdon GP-kilpailu 14.-15.11.2015