ampumahiihto ja hiihto

Ampumahiihto- ja hiihtokilpailut

HUOM! Menneiden kilpailuiden tulokset ovat sivun alaosassa.

Ilmoittautumalla ja osallistumalla KontUn järjestämiin tapahtumiin ja kilpailuihin hyväksyt sen, että kilpailuun liittyvää materiaalia voidaan julkaista eri kanavissa (esim. internet, tiedotusvälineet, kilpailupaikka). Kilpailumateriaalia ovat mm. lähtölistat ja tulokset. Koko rekisteriselosteen voit lukea tästä.

Kausi 2018/2019 (vahvistettu ohjelma)

Ampumahiihdon kansainvälinen GP-kilpailu 17.-18.11.2018

  • pika+takaa-ajo

Maastohiihdon kansainväliset FIS-hiihdot 24.-25.11.2018

Ampumahiihdon kansalliset 15.-16.12.2018

  • pika+normaali

Eläkeliiton SM-hiihdot 26.-27.2.2019

Pelastushenkilöstön SM-hiihdot 14.-15.3.2019

Ampumahiihdon kansainväliset Masters-kilpailut 20.-24.3.2019

Rulla-ampumahiihdon SM elo/syyskuu 2019

Kausi 2019/2020

Nuorten hiihdot SM 2020

  • kilpailun ajankohta julkaistaan kesäkuussa 2019

Ampumahiihdon maailmancup 9.–15.3.2020


Kausi 2017/2018, Tulokset

Ampumahiihdon SM 31.3.-2.4.2018 (yleiset +nuorten sarjat)

Lauantai 31.3.

Sunnuntai 1.4.

Maanantai 2.4.

Ampumahiihdon kansainväliset Masters-kilpailut 22.-25.3.2018

Pohjois-Karjalan iltahiihtosarja 14.3.2018

Ampumahiihdon maailmancup 6.–11.3.2018

Ampumahiihdon kansalliset 17.-18.2.2018

Valjakkohiihdon ja yhdistetyn SM-kisat 27.-28.1.2018

Maastohiihdon kansainväliset FIS-hiihdot 25.-26.11.2017

Ampumahiihdon kansainvälinen GP-kilpailu 18.-19.11.2017


Kausi 2016/2017, Tulokset

Rulla-ampumahiihdon SM-kilpailut 16.-17.9.2017

Maastohiihdon SM-kilpailut 31.3.-2.4.2017

Ampumahiihdon kansainväliset Masters-kilpailut 16.-19.3.2017

Ampumahiihdon maailmancup 6.–12.3.2017

Ampumahiihdon IBU-cup 2.3.–5.3.2017

Ampumahiihdon kansalliset 11.-12.2.2017

Maastohiihdon kansalliset kilpailut 21.1.2017

Iltahiihtosarja

Maastohiihdon kansainväliset FIS-hiihdot 26.-27.11.2016

Ampumahiihdon kansainvälinen GP-kilpailu 19.-20.11.2016


Kausi 2015/2016, Tulokset

24SKI 25.–26.3.2016

KLL:n Pohjois-Karjalan piirin hiihtomestaruuskilpailut 22.3.2016

Ampumahiihdon kansainvälinen Masters-kilpailu 16.–20.3.2016

Ampumahiihdon kansalliset 28.2.2016 (pika)

Maastohiihdon kansalliset 27.2.2016

Maastohiihdon hiihtoliiga 28.1.2016

Maakuntaviesti 24.1.2016

Ampumahiihdon kansalliset 19.-20.12.2015

Maastohiihdon hiihtoliiga 17.12.2015

Maastohiihdon FIS-kilpailu 28.-29.11.2015

Ampumahiihdon GP-kilpailu 14.-15.11.2015